Wygrana z drużyną narodową Walii wynikiem jeden do zera - zespół narodowy Polski zapewnia sobie pozostanie w grupie A Ligi Narodów!Polska wygrywa z narodową reprezentację Walii!

Wygrana z drużyną narodową Walii wynikiem jeden do zera - zespół narodowy Polski zapewnia sobie pozostanie w grupie A Ligi Narodów!Polska wygrywa z narodową reprezentację Walii!

w tym roku zmagania Ligi Narodów musiały być rozegrane w nieco przyspieszonym tempie, przez wzgląd na nadchodzące światowe mistrzostwa w Katarze i to nie podlega wątpliwości. W finałowym pojedynku baraży drużyna polska pod przywództwem Czesława Michniewicza ograła reprezentację Szwecji i również zagra na światowych mistrzostwach. Polscy zawodnicy jednak nim to się stanie mieli do wykonania jeszcze jedno naprawdę ważne zadanie. Na rozgrywaną w 2022 roku edycję Ligi Narodów priorytetowym celem było utrzymanie się w grupie A. Tutaj się rozchodzi przede wszystkim o prestiż, a także możliwość rozgrywania pojedynków z silniejszymi przeciwnikami. Drużyna polska będzie w stanie nabrać doświadczenia w trakcie spotkań z potęgami futbolu światowego i co równie ważne zobaczyć, w jakim jest w tej chwili miejscu. Tegoroczne zadanie nie było zbyt proste, ponieważ polska drużyna narodowa była zobligowana grać z takimi ekipami jak reprezentacja Belgii, narodowa reprezentacja Walii oraz narodowy zespół Holandii. Walka o punkty była naprawdę skomplikowana, gdyż każda z tych drużyn to spore wyzwanie.

Piłkarscy kibice w naszym kraju byli zasmuceni w momencie, kiedy narodowa drużyna Polski przegrała z reprezentacją Belgii wynikiem jeden do sześciu. Na pewno to był kubeł zimnej wody dla polskich graczy, jak i dla szkoleniowców. Olbrzymim osiągnięciem był z pewnością awans na mundial, ale kadra wyposażona w tak wielu utalentowanych zawodników nie może sobie pozwolić na porażkę tego typu. Polskiej drużynie w następnych meczach powodziło się już jednak o wiele lepiej, czego doskonałym dowodem jest zwycięstwo z reprezentacją Walii na stadionie w Warszawie, oraz podział punktów z zespołem Holandii. W zmaganiach grupowych przyszła pora ostatniej kolejki, w której Polacy grali z Walią. Gracze Walii, by móc rozmyślać o pozostaniu w dywizji A National League musieli wygrać w tym pojedynku. Naszym wystarczał do utrzymania jedynie remis. Był to trudny i wyrównany mecz, lecz z nieznacznym wskazaniem na polski zespół narodowy. Przewagę w czasie całego pojedynku polscy piłkarze potwierdzili podczas drugiej części, gdy po bardzo dobrym podaniu kapitana reprezentacji, do siatki trafił Świderski. Narodowa kadra Polska ostatecznie została w grupie A National League po tym jak wygrała wynikiem jeden do zera. Aktualnie fani futbolu w Polsce mogą spokojnie czekać na pierwsze pojedynki w grupie zespołu polskiego na światowych mistrzostwach w Katarze.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy