PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS

Caritas to kościelna organizacja charytatywna działająca na całym świecie. To w dużej mierze przez nią Kościół realizuje swoje powołanie do otaczania opieką ubogich i potrzebujących, zawarte w przykazaniu miłości (łac. caritas – miłość). Działalność Caritas jest bardzo różnorodna i dokonuje się zarówno na szczeblu parafialnym, diecezjalnym, jak i ogólnokrajowym, a nawet międzynarodowym.

Dyżur

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas pełnią dyżury w świetlicy parafialnej (wejście po lewej stronie kościoła, od strony ul. Kościuszkowców) w każdą niedzielę od godz. 11:00.

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca jest dyżur prawnika.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

Od 2013 roku nasz PZC prowadzi wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego. Można wypożyczyć łóżka rehabilitacyjne (sterowane pilotem), koncentratory tlenu, wózki inwalidzkie. Szczegółowe informacje oraz składanie zamówień:

- telefonicznie: 513 295 045

Wpłaty na rzecz parafialnej Caritas prosimy przesyłać na konto: 54 1020 1127 0000 1402 0195 0864

www.caritas.pl

www.warszawa-praga.caritas.pl