Ogłoszenia na II Niedzielę Adwentu

Do puszek pod chórem zbieramy ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zbieramy również,  żywność dla potrzebujących z naszej Parafii.

Pod chórem Panie z bractw parafialnych sprzedają opłatki i świece Caritas.

Siostry katechetki, rodzice i dzieci z grup parafialnych rozprowadzają sianko i figurki Dzieciątka Jezus.

W trzecią i czwartą niedzielę Adwentu będą do nabycia stroiki na świąteczny stół. Dochód ze sprzedaży są przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu dzieci na zimowisko. W trzecią niedzielę Adwentu na Mszy Świętej o godzinie 11.30 będzie poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus.

W zakrystii zapisujemy na wyjazd na sztukę teatralną wystawianą przez kleryków naszego seminarium. Koszt wyjazdu 10 zł. Wyjazd o godzinie 16.45 w niedzielę 17 grudnia spod kościoła.

W Adwencie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia.

Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45 w sobotę roraty są o godzinie 7.00. Po roratach dla dzieci będzie przygotowane śniadanie.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

W środę o godzinie 18.00 w kaplicy M. Bożej Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polskiej i Msza Święta.

W niedzielę 17 grudnia, rozpoczniemy rekolekcje. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. prof. Krzysztof Filipowicz. W tym dniu po Mszy Świętej o godzinie 13.00 w dolnym kościele spotkanie wigilijno – adwentowe dla osób starszych, samotnych, woluntariuszy Caritas i bractw parafialnych.

Porządek kolędy od 11 do 21 grudnia:

Poniedziałek 11 XII ul. Potockich numery parzyste

Wtorek 12 XII ul. Potockich numery nieparzyste

Środa 13 XII ul. Storczykowa numery: 1, 3, 5 i ul. Skrzyneckiego 33

Czwartek 14 XII ul. Skrzyneckiego pozostałe numery.

Piątek 15 XII ul. Storczykowa numery parzyste

Sobota 16 XII ul. Storczykowa numery nieparzyste i ul. Begonii domki.

Środa 20 XII ul. Przyjaźni

Czwartek 21 XII ul. Kościuszkowców domki.

Kolędę rozpoczynamy od godziny 16.00 w sobotę od godziny 15.00 prosimy, o powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy jak również o odprowadzenie księży do sąsiadów. Ofiary składane podczas kolędy są  przeznaczone na spłacenie należności za wykonane prace renowacyjne w naszej świątyni i na terenie wokół niej.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!