Przekaż 1% podatku na Caritas

Od początku stycznia do końca kwietnia trwa okres rozliczeń podatkowych. Wypełniając rozliczenie, możemy przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

Przekazując swój 1% na Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej możemy wspomóc takie przedsięwzięcia, jak:

- Katolicki Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych,

- Domy Dziennego Pobytu,

- Centra Interwencji Kryzysowej,

- Warsztaty Terapii Zajęciowej,

- Środowiskowe Domy Samopomocy,

- Jadłodajnie dla ubogich,

- Stacje Opieki Medycznej,

- Dom Samotnej Matki,

- Ośrodek Interwencji Kryzysowej,

- Schronisko dla bezdomnych.

Istnieje także możliwość wsparcia Caritas naszej Parafii. Jeśli skorzystamy z tej możliwości, 75% przekazanej kwoty wróci do parafialnej Caritas i pomoże chorym z naszej Parafii. W ubiegłych latach te środki zostały przeznaczone na zakup łóżek rehabilitacyjnych.

Aby przekazać 1% na Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej

Należy w rocznym rozliczeniu podatkowym (PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38, PIT-39) w rubryce „WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO” wpisać nr KRS 0000223182 oraz wyliczoną kwotę 1% podatku.

Aby wspomóc Caritas naszej Parafii

Dodatkowo w rubryce „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE” należy wpisać: Par.Św.Feliksa.

Wypełnij PIT przez internet

Istnieje możliwość wypełnienia PIT-u przez internet, korzystając ze specjalnego programu:

Pomoc przy wypełnianiu PIT-ów

W niedzielę 6 kwietnia będzie można uzyskać pomoc w wypełnieniu PIT-u. Od godziny 8:30 wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas będą służyli taka pomocą w świetlicy Caritas.